Chronická bolest aneb co vám tělo říká

  • Stává se vám, že se vám vracejí určité bolesti?
  • Třeba bolesti zad, hlavy nebo po starých zraněních?

Představte si, že jdete z nákupu ke svému autu a táhnete tašku. Taška je samozřejmě plná. V hlavě se vám honí to, co všechno musíte ještě dnes zvládnout, a tak ani nevěnujete pozornost tomu, že je ta taška fakt těžká. Přemýšleli jste někdy o tom, kolik kilogramů právě nesete?

Ono vlastně na té hmotnosti tašky až tak nesejde – pokud ji přenášíte skutečně jen do auta. Záleží na tom, jak dlouho ji nesete. Když ji totiž ponesete hodinu, budete cítit paži a rameno. Když ji budete držet celý den, budete pořádně zmožení a pravděpodobně se nebudete moci další den ani hnout.

Stejné je to i se stresem. Zabýváte-li se v myšlenkách chvíli nepříjemnou situací, nic moc se nestane. Když však vám bude tato nepříjemná situace ležet v hlavě den, dva, měsíc, a vy na ni budete stále myslet a opakovaně si ji v hlavě přehrávat, stane se z toho pro vás – především pro vaše tělo  – zátěží.

Najednou zjistíte, že se cítíte bez energie, v noci se nevyspíte,  vytrácí se radost, začínáte být smutní či popudliví… a přichází nějaká ta bolístka na těle. 

Všechna bolest – ať už na těle či na duši – je výsledkem nashromážděných starých emocionálních zranění, které jste potlačili.

Bolest je tedy řečí vašeho těla. Když zjistíte, o kterém zranění vaše tělo mluví, a zpracujete ho, bolest může odejít.

JAK SE TEDY NA SVOU BOLEST MŮŽETE PODÍVAT JINAK A POSTUPNĚ JI UVOLNIT?

Díky vědeckým poznatkům z oboru kineziologie one brain (- 3in1 Concepts) vím, že ke každému svalu v těle se vztahuje také určitá emoce. Zároveň díky svalovému stress-testu jsme schopni zjistit, kdy došlo k vytvoření blokády a určitými technikami k uvolnění stresu danou vzpomínku zpracovat. Tím se vaše tělo, mysl a duše mohou znovu vrátit do rovnováhy a nastartovat samoregenerační proces.

Např. horní část trapézového svalu se váže k situacím, které vás doslova porazili. Když se na to podíváme ještě i z jiného úhlu pohledu, horní část trapézového svalu se vztahuje k meridiánu ledvin.

Trapézový sval střední se váže k situacím, ve kterých vám chyběl zájem a pocit nepostradatelnosti. Místo toho, abyste to vyjádřili, mlčeli jste o tom. Trapézový sval střední se vztahuje k meridiánu sleziny.

Obdobně je možné se podívat na bolest i v jiných částech těla, třeba na oblast beder, ramen, vzpřimovače zad nebo vnitřní a vnější šlachy kolenního kloubu apod.

Kineziologie one brain je velmi úspěšná nejen při řešení bolesti způsobených starými emočními zraněními,  ale také úrazy. Díky ní  dokážeme přesně najít a zpracovat „zaseklou“ emoci – bolest v těle – a postupně ji uvolnit.

Zrovna tak, jak odložíte tašku s nákupem, je potřeba odložit i ta pomyslná břemena stresu, než se pro vaše tělo stanou skutečnou zátěží. Máte jen jedno tělo a potřebujete ho, aby vás neslo životem zdravě a spokojeně.

Nasloucháním bolesti a odstraněním její příčiny, můžete dovolit, aby došlo ke změně. Nyní už víte, jak.

Všechny léčivé síly, které k tomu potřebujete, už máte.  Jsou ve vaší hlavě a vašem těle.

Lenka Ilečková
Pomáhám lidem již více než 10 let odbourat stres, emoce a mentální bloky, které jim nyní brání vést spokojený a naplněný život. Racionálně a empaticky je vedu k uvědomění, jak mohou najít východisko z toho, co právě řeší, dojít ke svému konkrétnímu cíli a cítit opět spokojenost a naplnění v osobním anebo pracovním/podnikatelském životě. Při své práci propojuji znalosti koučinku a metod kineziologie one brain, NLP, EFT a rodinných/firemních konstelací. Můj příběh si přečtěte zde >>