Jak narovnat vztah se svými penězi

Jaký máte pocit, když mluvíte o penězích? Je pro vás těžké říci „mám rád/a peníze“? Většinou lidé chtějí mít hojnost v životě, jenže hojnost znamená mít i peníze. Ale pro většinu lidí mluvit o penězích už je těžší a většinou o nich nemluví lichotivě.

Z klientské praxe téma PENÍZE řeší především ženy. Znám to z domu, když jsem byla malá – táta chtěl babetu, tak šel a koupil si ji. Máma chtěla nové šaty a přemýšlela zda ano či ne. Ženy jsou více spjaté s potřebami rodiny a ty své ve většině případů upozadí.

Pojďme se na to nyní podívat jinak:

Ve svém životě běžně vytváříme vztahy a vztahy máme nejen k lidem, ale utváříme si vztahy také k majetku a k PENĚZŮM.

  1. Zamyslete se jen chvilku, jak byste charakterizovali svůj vztah s nejlepší kamarádkou? Nebo třeba ke svým dětem? Jak o nich mluvíte? Milujete své děti? Těší vás, když vám partner řekne MILUJU TĚ? Potěší vás, když vás někdo pochválí a poděkuje vám?
  2. A nyní se zamyslete, jak byste charakterizovali svůj vztah k penězům? Jaký pocit ke svým penězům máte? Jak o nich MLUVÍTE? Je to opravdu šťastný a naplněný vztah? Chtěli byste žít s někým, kdo vás nemiluje a mluví o vás, že za všechno můžete:)?

Aby se člověk dostal do proudu  finanční hojnosti, musí si je přestat blokovat svým myšlením a začít si s nimi vytvářet vztah fungující, naplněný, harmonický – stejně jako to děláme s lidmi.

Pro začátek si zkuste najít klidné místo, pohodlně si sednout a představit si SVÉ PENÍZE jako bytost. Můžete si představit, že ji pozvete na kávu a upřímně si s ní popovídáte. Co vás napadne – Jak můžete narovnat vztah s touto osobu, abyste mohli začít vytvářet přátelský vztah? Jak si tento vztah udržet funkční? 

Může to být, že jí poděkujete, když je s vámi anebo když se s ní budete loučit (=budete někde platit), řeknete jí, že budete moc rádi, až se znovu uvidíte. (Získáte tím i více jistoty, že se k vám peníze zase vrátí.) Můžete si častěji v klidu sednout a ve své představě popovídat se svými penězi – můžete jim třeba sdělit své plány apod.

Peníze nejsou ani dobré ani špatné. Je to prostě o vztahu, který k nim máme. 

A kdybyste chtěli jít více do hloubky…

Nalézat a zpracovávat témata, kterými si blokuje člověk finanční hojnost mě baví. Každý člověk to má však jinak. Z praxe vím, že některá jsou získaná na základě zkušeností v rámci života, většina se jich ale táhne z rodiny, ze které pocházíme. Proto vám nemohu napsat univerzální řešení. Ale mohu vám pomoci přesně nalézt a zpracovat  3 vaše nejpodstatnější přesvědčení ohledně peněz, kterými si je nyní zbytečně limitujete.

 

Lenka Ilečková
Již více jak 10 let pomáhám lidem na základě odborných znalostí racionálně a empaticky zpracovat stres, nepříjemné pocity a mentální bloky, které je limitují na cestě k jejich cílům v osobním či pracovním/podnikatelském životě. Provázím je od stresu, napětí a trablí k vyrovnanosti, naplnění a nalezení řešení. Můj příběh si přečtěte zde >>