O mně

Jsem máma dvou šikovných dětí, manželka skvělého muže a podnikatelka.

Miluju, když doma vládne pohoda, a cítím obrovský vděk za rodinu, kterou mám. 

Má práce provázet lidi osobními i pracovními tématy, pomáhat jim uvolnit stres a vést je na cestě k jejich cílům, mi dává smysl. Na druhou stranu k ní vnímám také k velkou pokoru a respekt.

Vím moc dobře, jaké to je, když se člověku nedaří.

Jsem člověk jako každý jiný, takže je naprosto normální, že mně do života taky přichází tu a tam různé výzvy a problémy. Jasně, že život není jen růžový.

Na základě svých životních zkušeností a především znalostí znám přístup, jak problém uchopit, abych pro sebe našla fungující řešení.

Bylo ale období, které šťastně rozhodně nevypadalo. Jak to tedy vlastně před zhruba 15 lety začalo...

Celkem brzy jsem odešla od rodičů a začala pracovat. Díky svému analytickému myšlení a jazykovým znalostem jsem nikdy neměla problém najít práci. Prošla jsem různými pozicemi a každá mi do života přinesla mnoho cenných zkušeností. V mém posledním zaměstnání jsem pracovala jako analytik v zahraniční firmě. Ve své práci jsem se cítila jako ryba ve vodě, byla jsem v ní úspěšná a dostávala super plat.

S manželem jsme se v té době rozhodli, že chceme miminko – naše první. Hned jsem otěhotněla a měla obrovskou radost, že to šlo tak hladce. Moje radost však netrvala dlouho. Ke konci 3. měsíce miminku přestalo tlouct srdíčko. Bylo to v období mých narozenin. Tuto zprávu jsem sice ještě ustála, ale bylo to o to horší, že jsem potřebovala do nemocnice na vyčištění, ale termín jsem dostala až za několik dní.

Byly to pro mne neskutečně dlouhé dny, které jsem trávila mezi čtyřmi zdmi doma s mrtvým miminkem v břiše. Cítila jsem bezmoc, smutek, žal.  Nemohlo nic skončit, nic začít. Bylo mi totálně fyzicky i psychicky špatně. 

Konečně jsem se dostala na operační sál. I přesto, že už jsem před tím zkušenost s narkózou měla, dostala jsem najednou obrovský strach, že už to nezvládnu a neprobudím se.
Bylo po všem. Pamatuji si, že jsem slyšela lékaře, jak na mne volá, ale mně se nešlo vrátit zpět do mého těla. Byla jsem v jakési zlaté bublině. Nakonec se zadařilo, ale stálo mě to hodně psychických i fyzických sil a ty mi pak stále chyběly, když už to bylo vše za mnou.

Cítila jsem se pořád bez energie a chyběla mi normální radost ze života. Nic mi nedávalo smysl. Nahlodávala mě iracionální vina, že asi nejsem dost dobrá matka. Neustále jsem sama sebe a svou hodnotu shazovala.  Byla jsem pesimistická a protivná k sobě i k ostatním. Neustále jsem měla nějaké obavy a naprosto iracionální strach z toho, co bude.

Jednoho dne jsem šla kolem zrcadla, podívala se na sebe a řekla si DOST. To nejsem já.

Uvědomovala jsem si, že takto už to fakt dál nechci.

Chtěla jsem se zase cítit dobře, radovat se, tvořit, těšit se na to, co přijde, prostě normálně žít a ne pouze přežívat. Snažila jsem se, ale samotné se mi to nedařilo změnit. Začala jsem tedy hledat cestu, jak z toho ven. V uších mi zněl pořád pojem „zablokované emoce“. Zadala jsem ho tedy na internet.

Objevila jsem nejdříve metodu kineziologie one brain, a pak ještě metodu EFT (Techniky emoční svobody). Protože jsem na sobě díky nim vnímala citelný posun k lepšímu, rozhodla jsem se přijít na kloub, proč tomu tak je a začala jsem je do hloubky studovat. Stala jsem se certifikovaným pokročilým praktikem EFT a facilitátorkou kineziologie one brain - 3in1Concepts. (Je to nejvyšší možné vzdělání, pak už následuje "jen" instruktor).

Díky svému studiu jsem poznala, jak úzce spolupracuje náš mozek a naše tělo a jak moc nás dokáží ovlivnit negativní zážitky a emoce, které v životě prožijeme. Byla jsem doslova fascinovaná logickými souvislostmi mezi prožitými negativními zkušenostmi na jedné straně a z toho vzniklé problémy na straně druhé.

Naučila jsem se, jak přesně nalézt skutečné kořeny problémů, ať už jsou na těle či na duši, a zpracovat je tak, aby se naše mysl, tělo a duše vrátily zpět do své rovnováhy a mohli jsme spokojeně pokračovat v životě dál.

Mé studium ještě pokračovalo.

Navštěvovala jsem kurzy skvělých lektorů. Naučila jsem si neurolingvistické programování u Richarda Flooka z Kanady.
V dvouletém studiu u Arnolda a Evy Polivkových z Vídně jsem poznala, jak fungují dynamiky v rodinných a firemních systémech a naučila se je s respektem zharmonizovat. Osvojila jsem si kineziologický koučink a stressmanagement.

Pochopila jsem, jak silně jsme stále spojeni s rodinou, ze které pocházíme a se svými předky, a jak je pro člověka v jeho životě důležité, aby toto spojení bylo podporující. 
Stejné je to i u firemních systémů. Poznala jsem, jak najít a zpracovat skutečnou příčinu, když se firmě nebo nějaké její složce nedaří tak, jak je třeba. Jsem certifikovanou facilitátorkou rodinných a firemních systémů (konstelací).

Díky svým znalostem a zkušenostem vím, že máme obrovské možnosti. Ale k nim potřebujeme jednak mít pokoru, úctu, zdravý respekt a vděčnost a také ochotu se za nimi vydat. Rozhodnutí je na každém z nás.

Bráno z několika letým odstupem vím, že to, co na začátku vypadalo jako velká krize, se tak stalo pro mne velmi přínosným životní obdobím.

Studovala jsem, ale jen znalosti by mi k pozitivní změně nepomohly. Proto jsem je postupně vnášela do svého života.

Převzala jsem odpovědnost za svůj život a za to, jak se cítím a co skutečně chci.  Pracovala jsem na sobě a svých limitujících pocitech a mentálních blocích.

Během této cesty jsem poznala a mohla rozvíjet své talenty, na které jsem zapomněla, či o nich neměla ani tušení.

Sbírala jsem plody své práce.

Získala jsem zcela jiný úhel pohledu na život a jeho fungování. Zlepšilo se mé vnímání sebe a vztahy a komunikace v rodině. Vymizely iracionální strachy a obavy. Opět jsem cítila spokojenost, naplnění a radost ze života.

Naučila jsem se problémy uchopovat jinak a přeměňovat je zase do řešení vedoucí k rovnováze a spokojenosti. 

Teď už vím, jak přesně najít a zpracovat to, čím si limitujeme v životě spokojenost.

A také jsem na vlastní kůži poznala, že každá krize má dvě strany - skrývá v sobě nebezpečí, když v ní ustrneme, ale také velké šance a možnosti, když ji dokážeme správně uchopit. 

Jsem vděčná za toto poznání.

V roce 2011 jsem se rozhodla své cenné znalosti sdílet. 

Po mateřské jsem se nechtěla už vracet zpět do svého předchozího zaměstnání. Daleko více mě lákalo se postavit na vlastní nohy a dělat to, v čem vidím smysl.  A tak jsem v srpnu 2011 založila své studio Balance - Harmonie - studio osobního a profesního rozvoje a začala pomáhat lidem od stresu ke spokojenosti, od problému k řešení, od vize k jejímu uskutečnění.

Od roku 2013 jsem členkou Hospodářské komory v Jihlavě.

Jsem racionální a všechny metody, které umím, mi dávají smysl i po logické stránce. Však za tím stojí práce mnoha skvělých odborníků. Dávají nám také obrovskou možnost vytvářet si život skutečně podle svých představ.

Zároveň jsem využila i svůj talent z předchozího zaměstnání. Schopnost dobré analýzy a vidět věci komplexněji mi umožňuje klientovo téma vidět v širších souvislostech.

Za tu dobu jsem nasbírala mnoho dalších cenných zkušeností a vytvořila si své určité know-how, jak jemně, citlivě, s respektem a efektivně provést člověka procesem pozitivní změny. 

Věřím, že i vy zde najdete inspiraci. Těším se na setkání s vámi.

MÉ VZDĚLÁNÍ

Facilitátor rodinných/firemních/finančních systémů - Kineziologisches coaching, Stressmanagement, Maltherapie - 2leté studium, Dr. Psychologie Arnold Polivka, Eva Polivka, Vídeň - Institut für Lebensberatung
Facilitátor kineziologie one brain - Romana Šlezárová, Brno a Zuzana Franková, Košice
Impact Coaching - životní kouč & profesní poradce - ACHC Marta Nosková, Praha

Lidské zdroje pod lupou - online diagnostika - Mgr. Martina Zaorálková, TCC Praha
Pokročilý praktik EFT meridiánových technik Adv. - ACHC Marta Nosková, Praha při asociaci AAMET Velká Británie
Praktik NLP - Richard Flook, The American Board of Neuro-Linguistic Programming, Kanada
Bachovy květové esence - Dr. Katarina Michel, Bachovo centrum Velká Británie

Der Lebensweg des Menschen (Životní cesta člověka) - Psychologie von C. G. Jung - Dr. Psychologie Arnold Polivka, Eva Polivka, Vídeň - Institut für Lebensberatung
Krize a tvořivá síla - Dr. Psychologie Arnold Polivka, Eva Polivka, Vídeň - Institut für Lebensberatung

5 prvků v rovnováze - Dr. Psychologie Arnold Polivka, Eva Polivka, Vídeň - Institut für Lebensberatung

Akreditovaný kurz sportovní masáže - Petr Beran, Jihlava
Dornova metoda a Breussova masáž - Zuzana Lehrmann, Jozef Púry, Praha
Tejpování elastickými páskami - MTC - Mgr. Richard Jisl
a mnoho dalšího.

PODĚKOVÁNÍ

Život je ten nejcennější dar, který jsem dostala. Vážím si ho a velmi za to děkuji své mamince a tatínkovi. Velký dík patří také mému manželovi a jeho mamince za podporu při studiu. Za své kvalitní vzdělání děkuji všem svým lektorům.