První důležitý krok k tomu, co chcete

kineziologie Jihlava

Stává se Vám, že jsou oblasti života, ve kterých necítíte flow, spokojenost, naplnění…? Stále se Vám vrací myšlenky a pocity s tím spojené? Například v partnerském vztahu se necítíte dost ocenění, za to co dáváte, v práci Vás kolega nebo šéf naštval, téměř každá návštěva u rodičů Vás vyvádí z míry, děti Vás nerespektují… a Vy cítíte frustraci, bezmoc, lítost, hněv… a v hlavě si tyto nepříjemné situace neustále přehráváte.


Možná jste už tiše rezignovali, nebo s tím bojujete či jste se stali lhostejnými. Vše stále při starém a pozitivní změna nepřichází. Proč?


Dokážete velmi dobře popsat, co se Vám nelíbí, co Vás irituje či trápí. Avšak – dokážete tak dobře také popsat, jaké by to bylo, kdyby Váš problém neexistoval? Jak by to vypadalo, kdyby jste byli úplně osvobození od svého problému?

To je totiž ten nejpodstatnější krok k pozitivní změně!

Nemůžete věci změnit, pokud nedokážete popsat, co skutečně chcete a jak to vypadá, když jste v tom pomyslném cíli. Tak funguje náš mozek a naše vnitřní motivace. Je to stejné, jako když jedeme na výlet. Jsme doma – v bodě A a také víme, kam jedeme – do bodu B. Jinak bychom bodu B – tedy našeho cíle – nikdy nedosáhli.

Poznejte tedy, jak si správně definovat svůj cíl, aby Vaše mysl se zaměřovala na svůj cíl namísto neustálého točení se v bludném kruhu problému.

Největším problémem bývá, že lidé vůbec nepřemýšlí o tom, co konkrétně by chtěli jinak.

Jasná definice cíle

Nejčastěji se lidé zaseknou také tím, že se snaží, aby jim v dané situaci nebylo hůře, místo aby si ujasnili, co vlastně skutečně chtějí. Nedostanou se tak na cestu od problému směrem k řešení, ale zůstávají tam, kde jsou.

Je to stejné, jako když jedete na výlet. Taky odněkud vyjíždíte a víte kam jedete. I v případě jakéhokoliv problému v osobním či profesním životě, si ze všeho nejdříve potřebujete ujasnit, kam vlastně chcete směřovat.

Vyhýbavé a nepřesné stanovení cíle způsobuje, že jsme méně připravení, sebevědomí a motivovaní přeměnit své cíle na JEDNÁNÍ!

Pokud se tedy chcete vydat cestou od konkrétního problému k řešení, pojďte si nyní upřímně odpovědět na následující otázky:

Co přesně chcete?

Co konkrétně bude jinak, až se osvobodíte od daného problému? Vyjádření vytouženého stavu musí být vždy jednoznačná, krátká a pozitivní formulace! (Důvěřuji si namísto Nebudu mít strach.) Schopnost realizace musí být na 100% pod Vaší vlastní kontrolou (např. zřetelně vyslovuji své potřeby namísto chci, aby ostatní zřetelně slyšeli, jaké jsou moje potřeby)

Jak jinak se budete cítit? Jaký konkrétní pocit prožíváte, když jste osvobození od svého problému?

Co tím získáte? Co všechno vám změna umožní? Co Vám nový stav přinese? Co díky tomu můžete udělat?

Kdo jako první bude mít možnost zpozorovat, že je něco jinak? Na čem konkrétně to ten daný člověk pozná? Jak jinak se budete chovat? Jak jinak budete reagovat?

Co jste ochotni udělat pro svůj cíl právě teď?

Protože:

  1. Není důležité, co ve Vašem životě nedopadlo dobře, je důležité, co se svým životem uděláte právě teď, abyste ho zlepšili!
  2. Nalaďte se znovu na své srdce, uvědomte si, jakým myšlenkám a situacím věnujete energii a postarejte se sami o sebe, abyste se cítili lépe.
  3. Pamatujte si, že stejně jako mince má dvě strany, i každý konflikt má dvě strany. A každý zúčastněný vidí právě tu svou stranu mince. Pokud však jsme ochotni vidět obě strany, konflikt se stává lépe řešitelným.
  4. Pokud si ve své mysli neustále přehráváte to, co nemáte – dostatek lásky, peněz, ocenění, respektu…, přesně to si i vytvoříte. Je to však jen zvyk, jak očekávat prohru a mít pesimistický úhel pohledu. A každý zvyk jde změnit. Co se začít ve svých myšlenkách soustředit na něco více naplňujícího?
  5. Není nic důležitějšího než upřímná komunikace. Cokoliv jiného oslabuje všechny zúčastněné. Naplněný vztah je založen na tom, jak jsme upřímní sami k sobě a k tomu druhému.
Lenka Ilečková
Již více než 12 let poskytuje odborné konzultace, které lidem pomáhají do hloubky odbourat stres a mentální bloky, které jim brání vést spokojený a naplněný život. Spolupráce klientům přináší úlevu od stresu a pomáhá jim uvidět možnosti řešení problému, který je tíží, či dosáhnout snadněji konkrétního cíle. Pracuje s lidmi na tématech osobního, profesního života i podnikání. Při své práci propojuje znalosti koučinku a metod kineziologie one brain, NLP a rodinných/firemních konstelací. Můj příběh si přečtěte zde >>