Od mala mě fascinovalo všechno, co se týká našeho mozku a jeho potenciálu. Možná, že za to mohou oba dva dědové, protože jeden z nich říkal, že hlava je to nejcennější co mám a druhý říkal, že kdybychom se naučili využívat svůj mozek lépe, nemuseli bychom být ani nemocní. Tenkrát na to ještě žádné studie nebyly, ale dnes je zřejmé, že je tomu opravdu tak.
Naše mysl se dělí na vědomou a podvědomou část.
Podvědomá část naší mysli zpracuje cca 20 000 000 podnětů z prostředí za sekundu. Naše vědomá část je schopná zpracovat cca 40 podnětů za sekundu.
V tomto směru je tedy podvědomá mysl velmi výkonný informační „procesor“ – dokáže vnímat okolní svět, naše tělo, impulsy z prostředí a okamžitě při tom zapojuje do akci dříve naučené typy chování. A do toho všeho vědomá mysl nezasahuje.
Kdy se do podvědomí tolik informací uloží?
Je to především od prenatálního období do cca 6ti let věku. Je to období, kdy se potřebuje naučit hodně nového. Díky evoluci je tomu také přizpůsoben náš mozek – pracuje na takových frekvencích, abychom si byli schopni uložit velký objem informací. Vlastně v tomto životním období pozorně sledujeme své okolí a ukládáme si vše rovnou do podvědomé paměti. Tím dochází k tomu, že chování a názory těch nejbližších se stávají našimi vlastními.
Zároveň pokud slyšíme, že se o nás rodiče vyjadřují jako “hloupá holka, lempl, nezasloužíš si, neměla ses narodit, neumíš nic jiného, než zlobit, neumíš se chovat, nikdy z tebe nic nebude, jsi stejný jako, nikdo si tě nikdy neveme, nevyděláš si ani na slanou vodu…” ukládáme si to jako fakta i se všemi pocity, které jsme u toho prožili do našeho podvědomí. Největší množství negativních přesvědčení o sobě a o světě kolem nás si tak vytvoříme právě v období cca do 7 let života.
A to jsou právě ta přesvědčení, která nás pak v pozdějším životě mohou limitovat na cestě za našimi sny. Víme, co chceme, ale nejde nám toho dosáhnout. Jasně, vědomá mysl prostě nepřemůže tu podvědomou:) Co tedy můžeme, abychom mohli jít za svými sny? Opustit natrvalo přesvědčení, které nám neslouží. A právě k tomu slouží dobře metody kineziologie one brain-3in1 Concepts nebo EFT.
Stejné to je, když ze všech stran slyšíte, že musíte přeci změnit své myšlenky – a to se nesmíš bát, musíš přestat o sobě pochybovat, musíš mít víc odvahy… To většinou všechno víme sami i bez rady. Ale JAK se opravdu nebát třeba pavouků, změny, komunikace… když to člověk nemůže ovlivnit? Málokdo vám řekne, jak to udělat, aby to opravdu fungovalo. Aby už místo strachu jste cítili zdravou odvahu a místo pochybností důvěru v sebe. Aby vzorec chování, který už člověku neslouží, mohl člověk opustit a jít ve svém životě spokojeně dál.
Proto se svými klienty nejraději pracuji s metodou kineziologie one brain -3in1Concepts. Za každým naším problémem, ne-fungováním, stojí určitý příběh z minulosti, který nás bolestně zasáhl. A na jejich základě, aniž bychom si toho byli vědomi, jsme si vytvořili vzorce chování, myšlení, životní přesvědčení, které nás limituje. Díky této metodě a především svalovému testu jsme schopni přesně určit, kdy jsme si daný “blok” vytvořili. Svalový test nejsme schopni ovlivnit, takže je to velmi přesná zpětná vazba našeho těla. Tato metoda má také velmi propracovaný systém, jak stres a negativní emoce související se starým příběhem a problémem v současnosti uvolnit. Díky tomuto přístupu jsme opravdu schopni opustit své limity a navrátit sebe, své tělo a život do opět rovnováhy. Kromě toho je to metoda velmi racionální, postavená na odborných znalostech z několika vědních oborů. Naši mysl, emoce a naše tělo prostě nelze oddělit, vše je potřeba řešit celistvě.
K tomu bych chtěla zmínit ještě jednu věc: A to proč afirmace nefungují. Máme myšlenky a emoce. Každá naše myšlenka má také jiný emoční náboj. Zkuste si říct: „Nikdy nebudu šťastná.“ – Cítíte smutek, lítost? A nyní si zkuste říct: „Vždycky budu šťastná.“ Cítíte se lehčeji?
Můžete to však opakovat 10x i vícekrát, ale pokud se v podvědomé mysli skrývá přesvědčení, že nikdy nebudu šťastná, nic se nezmění. Proč? Protože teď už víte, že podvědomá mysl je silnější, než ta vědomá. A také abychom k sobě štěstí přitáhli, musíme ho nejdříve ze sebe vyzařovat. A to, když je uloženo podvědomé mysli úplně jiné přesvědčení, tak ho fakt nepřitáhneme, protože vyzařujeme přesně opak. Prostě to, co chceme, není v souladu s tím, co nosíme v sobě.
A tak v sobě máme opravdu ten největší poklad a máme možnost dosahovat toho, co chceme. Ale občas musíme nahlédnout do svých myšlenek a emocí, přesně najít ty, kterými se zbytečně limitujeme, opustit je, a pak teprve můžeme jít lehčeji za tím, co chceme.
Pokud potřebujete na této cestě změny pomoci, ráda vás povedu. Cílem je spokojený, naplněný, zdravý život!